მმართველი პარტიის თავმჯდომარე თავს დაესხა ჟურნალისტებსაც, რომლებიც დავით არახამიას განცხადებების შესახებ მისთვის კითხვების დასმას ცდილობდნენ.
რატომ არის მნიშვნელოვანი: ირაკლი კობახიძემ შეურაცხყოფა უკრაინის რადას ფრაქციის თავმჯდომარესა და ვოლოდიმირ ზელენსკითან დაახლოებულ პირს მიაყენა.
- ეს არ არის პირველი შემთხვევა, როცა მმართველი პარტიის წარმომადგენლები უკრაინელ პოლიტიკოსებს თავს ესხმიან;
- ისინი მათ "ომში ჩათრევის" მცდელობაშიც ადანაშაულებენ.
დეტალები: კობახიძემ მთავარი არხის ჟურნალისტს უთხრა რომ "პოლიტიკის გამო სახე დაკარგა" და დისკრიმინაციული მოტივით მისი დამცირება სცადა.
- "კგბ-შნიკი არის მამათქვენი, ეს შემიძლია გითხრათ";
- "შენც ხარ დავით არახამია. როგორც არახამია არ არის კაცი, ისე შენც არ ხარ ქალი";
- "სახე დაკარგე, თავი დაკარგე, პოლიტიკა გიღირს ამად? სამარცხვინოა".
არქივიდან: გუშინ დავით არახამია მმართველი პარტიის განცხადებებს გამოეხმაურა და თქვა, რომ მხოლოდ ბიძინა ივანიშვილი არ არის სანქციების სამიზნე.
- "დამნაშავეებს რად უნდათ მტკიცებულებები?! ჩვენ მათ გადავცემთ კომპეტენტურ ორგანოებს, სადაც სანქციებით არიან დაკავებული";
- "ამას ყველა შემთხვევაში ნახავენ თქვენი ხელისუფლების წარმომადგენლები. აი, ბიჭებო, პირდაპირ გეუბნებით — ცოტა ფრთხილად გამონათქვამებთან".