საქართველოში კორონავირუსით ინფიცირებული 79 წლის ქალი გარდაიცვალა. ამის შესახებ ინფორმაცია პირველი საუნივერსიტეტო კლინიკის ექიმმა ლევან რატიანმა გაავრცელა. მისი თქმით, პაციენტს დამატებით მძიმე დაავადებები ჰქონდა. ეს საქართველოში კორონავირუსით გარდაცვალების პირველი შემთხვევაა.
"ქალბატონი იყო მძიმე თანმხლები დაავადებებით. ანამნეზში ბოლო 6 თვეში იყო მკვეთრი წონის დეფიციტი. ორმხრივად დადასტურდა მწვავე პნევმონია, პნევმოთორაქსი, მწვავე სეფსისი, ჰემოდინამიკის რღვევით. მისი სომატური პათოლოგიებიდან გამომდინარე დღეს დილით, 9 საათზე, სამწუხაროდ დაფიქსირდა ლეტალობა. თანმხლებ დაავადებებს წარმოადგენდა გულის უკმარისობა, მეოთხე კლინიკური ჯგუფი, რაც იმას ნიშნავს, რომ გულსიახლძარღვთა სისტემის მხრივ მისი მდგომარეობა ფასდებოდა კარდიოლოგების მიერ დეკომპენსიაციის მდგომარეობით", — თქვა ლევან რატიანმა.
ექიმის თქმით, პაციენტი მარნეული-ბოლნისის კლასტერიდან იყო. ბოლო მონაცემებით, საქართველოში კორონავირუსით ინფიცირებულთა რაოდენობა 156-მდე გაიზარდა, მათგან 28 გამოჯანმრთელებულია.