ნაციონალური მოძრაობის ეს ოცნება, რომ რამენაირად საქართველო დასანქცირდეს, რამენაირად საქართველო დაიჩაგროს, რა თქმა უნდა...
ივანიშვილი საქართველოს მოქალაქეა, და რა, ივანიშვილი რამით არის, ასე ვთქვათ, ღირსი დასანქცირების? რახან, რომან გოცირიძეს და ნაციონალურ მოძრაობას უნდა, ეს რამეს ნიშნავს? რა თქმა უნდა, მათ ნებისმიერი ქართველის დასანქცირება გაუხარდებათ, ვინც არ უნდა იყოს. საქართველოსთვის რაც უფრო ცუდი რამ მოხდება, ეს არის მათი პოლიტიკის ერთადერთი ჟანგბადი, სხვა რესურსი ქართულ პოლიტიკაში მათ არ გააჩნიათ.
[...] მთავარი არგუმენტი რა უნდა იყოს იცით, არა სიტყვების ბრახა-ბრუხი, ვისგანაც არ უნდა მოდიოდეს, არამედ კონკრეტული ფაქტები, კონკრეტული სამართლებრივი შეფასებები და არა ის, მე ასე მაწყობს და ასე გავაკეთებ. თუ იქნება კონკრეტიკა, თუ არ იქნება ფაქტი, თუ არ იქნება სამართლებრივი დასაბუთება, ეს იქნება ყოველთვის ჩვენი ქვეყნის აბუჩად აგდება.
1. "ბრიყვულ განცხადებას ბრიყვები აკეთებენ, ხართ ბრიყვი?" — თეა წულუკიანი მამუკა ყურაშვილს7089 ნახვა
დმანისიდან 100-კილომეტრიანი მარშის მონაწილეები 19:00 საათზე "ქართული ოცნების" ახალ ოფისთან იქნებიან, იქიდან კი რუსთაველზე მივლენ