გავრცელებული ფოტოები გადაღებული არის 2022 წლის აგვისტოში, კლინიკა ვივამედში. ამის შემდგომ მისი მდგომარეობა, რა ფოტოცაა იქაც ჩანს მისი სიტუაცია, თუმცა უკვე რამდენიმე დღეში მისი მდგომარეობა მკვეთრად გაუარესდა. განსაკუთრებით ეს მოხდა 4 ოქტომბრის შემდგომ. ამ ფოტოსურათებიდან დღევანდელ მდგომარეობას თუ შევადარებთ, დაახლოებით, 10-15 კილო აქვს მოკლებული.
ეს არის შვეიცარიელი, გაეროს ექსპერტის მიერ გადაღებული, როგორც მახსოვს. ჩვენ ახლა შევეცდებით, ბუნებრივია, სასამართლო პროცესზე თუ მოყვანილი არა, დისტანციურად ჩართული მაინც იყოს და საზოგადოება დაინახავს.
მიხეილ სააკაშვილის ფოტოები ექსკლუზიურად ტელეკომპანია ფორმულამ გაავრცელა. თავდაპირველად, მედია წერდა, რომ ისინი კლინიკა ვივამედში 1 თვის წინ არის გადაღებული და ახლა ექსპრეზიდენტი 10 კილოთი ნაკლებს იწონის. თუმცა მოგვიანებით, ტელეკომპანიამ დააზუსტა, რომ ფოტოები 29 აგვისტოსაა გადაღებული.