იმ დღეს, რუსულ კანონს მშვიდობიანად ვაპროტესტებდით. პოლიციას ხშირად გამოეყოფოდა უცნობი ბანდა ნიღბებით და მშვიდობიან მომიტინგეებს ურტყამდნენ, "აბრტყელებდნენ". თავი ვალდებულად ჩავთვალე, სუსტები დამეცვა და ხელს ვკრავდი.
პატივცემულს ბოდიშს მოვუხდი, თუმცა, მანამდე ალექსანდრესგან [დაზარალებული პოლიციელი] ძალიან დიდი — არაპროპორციული ძალის გამოყენება იყო. მგონია, რომ ჩემს თავს და გარშემო ხალხს ვიცავდი.
რაც შეეხება ნარკოტიკს, ეს ნარკოტიკი ერთ-ერთი კლუბის შესასვლელში, 2 წლის წინ მაჩუქეს და რადგან მომხმარებელი არ ვარ, თაროზე მედო, დამავიწყდა.
თქვა სარეკლამო კომპანია "ლიმონის" დამფუძნებელმა სასამართლო სხდომაზე, სადაც მას 2-თვიანი პატიმრობა შეუფარდეს (წყარო — ტვ პირველი).
ოკმელაშვილს რუსული კანონის წინააღმდეგ აქციაზე პოლიციელზე თავდასხმას და ნარკოტიკული ნივთიერების შეძენა-შენახვას ედავებიან.
1. "ბრიყვულ განცხადებას ბრიყვები აკეთებენ, ხართ ბრიყვი?" — თეა წულუკიანი მამუკა ყურაშვილს3719 ნახვა
2. პარლამენტთან აქციაზე, სადაც თეა წულუკიანის კომისიის მიერ 2008 წლის ომის გმირების შეურაცხყოფას აპროტესტებენ, 2 მონაწილე დააკავეს1648 ნახვა