"აუცილებელია, ადამიანებმა თავისუფლად რეჟიმში გამოხატონ თავიანთი პროტესტი (თუ დააფიქსირონ თავიანთი აზრი), მაგრამ მთავარია, რომ ეს იყოს კანონის ჩარჩოებში და სრულად იყოს დაცული კანონის მოთხოვნები. ამ ადამიანებს ჰქონდათ შესაძლებლობა, რომ თავიანთი პროტესტი გამოეხატათ, მაგრამ ისინი გასცდნენ კანონის ჩარჩოებს. შესაბამისად, შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, მოწოდების საფუძველზე — დაეცვათ კანონი, გადასულიყვნენ სავალი ნაწილიდან, გაეთავისუფლებინათ გზა, რომლითაც ფერხდებოდა ნებისმიერი მოქალაქის თავისუფალი გადაადგილების უფლება, თავისუფალი ცხოვრების უფლება და მშვიდ გარემოში ცხოვრების შესაძლებლობა, ამ ადამიანებმა ეს ყველაფერი არ გააკეთეს. ჩვენ ვნახეთ, როგორ ჰქონდათ ცეცხლი დანთებული... კოცონი... ხან რაღაცას წვავდნენ თუ ხან რაღაცას მიირთმევდნენ... ვნახეთ შეურაცხყოფები, რომელიც ექვთიმე თაყაიშვილის ძეგლს მიაყენა აქციის ერთ-ერთმა მონაწილემ. ახლა ვხედავთ ე.წ. ოპოზიციისა და მათთან დაკავშირებული ადამიანების პირდაპირ მცდელობას, რომ როგორმე ისევ გამოიწვიონ არეულობა"
1. "ბრიყვულ განცხადებას ბრიყვები აკეთებენ, ხართ ბრიყვი?" — თეა წულუკიანი მამუკა ყურაშვილს6814 ნახვა
2. პარლამენტთან აქციაზე, სადაც თეა წულუკიანის კომისიის მიერ 2008 წლის ომის გმირების შეურაცხყოფას აპროტესტებენ, 2 მონაწილე დააკავეს1829 ნახვა