მის [სალომე ზურაბიშვილის] მიმართ არ მაქვს მაღალი შეხედულება და ზოგადად, მისი გაპრეზიდენტება იყო, როგორც ჭაბუა ამბობს, "უსამართლობითა და ძალმომრეობით გატანილი ლელო".
როგორც საპრეზიდენტო სასახლეში არ და ვერ შევიდა დამოუკიდებლად, ისე ამ ნაბიჯს დამოუკიდებლად ვერ გადადგამს. როგორც მინიმუმ, საპატრიარქოს თხოვნა ან თანხმობა სჭირდება, როგორც წინა პრეზიდენტის შემთხვევაში, რომელსაც სინდისიერება და პრინციპულობა არ აღმოაჩნდა, რომ პატრიარქის გარეშე მიეღო სწორი, სამართიანი და მადლიანი გადაწყვეტილება. საპატრიარქოსა და პატრიარქის ხელთაა ეს შეწყალების თუ არშეწყალების გასაღები.
ამის შესახებ ჭყონდიდის მიტროპოლიტმა, მეუფე პეტრე ცაავამ რუსთავის 2-ის ეთერში, დეკანოზ გიორგი მამალაძის შეწყალებასთან დაკავშირებით განაცხადა.
1. "ბრიყვულ განცხადებას ბრიყვები აკეთებენ, ხართ ბრიყვი?" — თეა წულუკიანი მამუკა ყურაშვილს2542 ნახვა
3. პარლამენტთან აქციაზე, სადაც თეა წულუკიანის კომისიის მიერ 2008 წლის ომის გმირების შეურაცხყოფას აპროტესტებენ, 2 მონაწილე დააკავეს1293 ნახვა